Trzeba mieć na uwadze, iż rozgrywki Ligi Europejskiej były bardzo emocjonujące w sezonie 2021/2022. Otrzymaliśmy możliwość podziwiać wiele emocjonujących spotkań i niesamowicie trudno było wskazać faworyta do końcowego triumfu. Dużym zaskoczeniem bez większych wątpliwości było to, że w fazie pucharowej rozgrywek Ligi Europejskiej wystąpiła Barcelona, która wyeliminowana została z Champions League. Piłkarze Barcy mieli niezbyt dobry start nowego sezonu, ale w rundzie wiosennej wyglądali znacznie lepiej. Mnóstwo ekspertów piłkarskich twierdziło, że to właśnie Barca jest głównym pretendentem do triumfu w Lidze Europejskiej. To wszystko uległo zmianie w momencie, gdy na Camp Nou przyleciał niemiecki Eintracht Frankfurt. Gracze z Hiszpanii ponieśli porażkę z niemieckim zespołem 2:3 i byli naprawdę zdziwieni. I od tego czasu zaczęła się fenomenalna forma piłkarzy niemieckiego Eintrachtu.

Ekipa z Niemiec dała radę wywalczyć awans do finałowego meczu rozgrywek w Ligi Europy, gdzie ich rywalem była drużyna Rangers FC z Glasgow. Szkocka ekipa też fenomenalnie dawała radę podczas tej edycji Ligi Europy i bez najmniejszych wątpliwości to był odpowiedni oponent dla niemieckiej drużyny. Na finałowy pojedynek Ligi Europy, który miał miejsce w Sewilli przybyło naprawdę sporo wielbicieli piłki nożnej. Na trybunach właśnie dzięki temu mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe ucztę piłkarską. Trzeba wziąć pod uwagę, że starcie to było niezwykle wyrównane. Jednak piłkarze Rangers FC zdecydowanie lepiej je rozpoczęli i wyszli na prowadzenie 1:0. Piłkarze zespołu z Niemiec nie mieli jednak w planach poddawać się, dlatego też po paru minutach odpowiedzieli golem. Nie nie zobaczyliśmy już goli do ostatnich minut pojedynku i dlatego sędzia ogłosił dodatkowe 30 minut gry. Jedenastki zadecydować miały o triumfatorze Europa League, ponieważ w trakcie dogrywki również nie padła bramka rozstrzygająca. Niemiecki Eintracht w trakcie jedenastek okazał się lepszą ekipą i wygrał rezultatem 3:2. Dla sporego grona sympatyków klubu z Niemiec to była z całą pewnością niezwykła okoliczność.