Po raz pierwszy największy i jeden z najbardziej znanych festiwali w naszym kraju, odbywał się jako Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku ściąga ogromne rzesze fanów muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego wydarzenia.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal przechodził wiele zmian i ewoluował z biegiem lat. Na jego szybki rozwój wpływało zarówno rosnące zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, rosnąca liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, powiększyła się ilość występów zagranicznych artystów oraz ilość osób zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba fanów "woodstocku" oscyluje pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, ale pomimo tego, każdy może się tam czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, wspierane przez wolontariuszy nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Jednak festiwalowicze cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity wyczuwalny tam klimat i atmosferę wypełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje wiele warsztatów i spotkań, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z wyjątkowymi ludźmi, poddać się medytacji oraz pogłębić wiedzę z wielu tematów.

Możesz być pewny – festiwalowy klimat i wspaniałe chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w przepięknej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz