W aż 80 miejscowościach w kraju oraz w 20 w innych krajach, na demonstrację wyszły pełnoletnie kobiety, ale też i mężczyźni razem z młodszymi ludźmi, żeby ukazać swoją niechęć względem zarządzenia Konstytucyjnego Trybunału pod względem usunięcia ciąży. W czwartkowy poranek 22 października, Trybunał zdecydował, że usunięcie ciąży w sytuacji niepoprawnie rozwijającego się embrionu jest wykluczające się z Konstytucją. Od tamtej chwili bezustannie są demonstracje, które mają na celu pokazanie sprzeciwu w tejże idei. Protestującym asystują hasła: "Piekło Kobiet" oraz "To jest wojna". Można usłyszeć także teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", albo "***** ***", gdzie pod gwiazdkami kryje się slogan, w prowokacyjny sposób proponujący zrezygnowania ze stanowisk przez obecnie panującą partię. Młodzi, jak też starsi obywatele wyruszyli na ulice, aby pokazać solidarność z demonstrującymi Paniami, którym ograniczono prawa do decydowania dzięki rządowemu wyrokowi. Dziesiątki tysięcy tysięcy osób w polskich miastach oraz Polonia za granicą ma na celu oświadczyć, iż podobna regulacja nie powinna być zatwierdzona i tym samym pokazać sprzeciw dla zapatrywań aktualnie rządzącej partii.

Strajk się bez przerwy wzmaga

W pierwszym tygodniu na demonstracji pojawiło się bez liku ludzi, przeważnie zirytowanych Pań. W większych miejscowościach, demonstrujących były setki, jednak i w mniejszych miejscowościach społeczność pokazywała swój sprzeciw, stawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz chodząc na tzw. "spacery". W czasie manifestacji skandowanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są różne utwory, a także na plakatach można znaleźć różnorodne napisy i malunki, jak np. "No women, no kraj" oraz "Moje ciało, mój wybór". Jednakże najważniejszym atrybutem, który ukazuje się na każdym kroku, została czerwona błyskawica. Ogrom influencerów oraz gwiazd albo dołącza do strajków, wkraczając na ulice swoich miast, czy też zamieszcza posty w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla sprawy. Reprezentanci Kościoła Katolickiego a także partia zwycięska, którzy apelują o wycofanie się twierdzą, że Strajk Kobiet to napór, który ma zniszczyć Polskę.

Na terenie całej Polski około 400 tysięcy ludzi pojawiło się na wielu ulicach w aż czterystu protestach, z kolei najwięcej osób manifestujących można było zobaczyć w Warszawie. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków oraz multum wojewódzkich miast zostały objęte demonstracjami. Nie można zapominać o strajkach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy również w Norwegii lub Australii. Liczne strajki, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju można spotkać prawie każdego dnia w licznych miastach Polski. 30 października w piątek ma się odbyć jeden z najważniejszych protestów.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz