Niedawno, bo 7 marca o 20 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym stało się bardzo głośno i do tej pory jest to jeden z czołowych tematów wśród wszelkich tabloidów. Po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych był to 1 wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W rozmowie z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, na podstawie zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w rodzinie królewskiej stoją chętniej po stronie Elżbiety II jak i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Lecz nie można ukryć, że poparcie jest niezwykle zróżnicowane, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Media brytyjskie dostrzegają, że jeżeli Harry i Meghan pragnęliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili definitywnie swoją okazję. Ponadto z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła też temat myśli samobójczych Meghan i tego, iż książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam twierdzi.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali czwórkę znawców interpretujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na omówienie wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Eksperci, w tym były sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując w ten sposób Oprah subiektywizm natomiast Meghan Markle wykorzystywanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym a także księżną Meghan został pokazany w w TVN24 wieczorem. Co istotne, rozmowę tą podglądało średnio w przybliżeniu milion widzów. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która może wykrzesać z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Z uwagi na emocjonujące rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wielokrotnie. Bez żadnych wątpliwości można przyznać, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością cały czas omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz