Piłkarscy sympatycy z naszego kraju nie mają za często szansy do świętowania triumfów swojego zespołu w pucharowych rozgrywkach i to nie ulega wątpliwości. Polskie kluby w większości wypadków swoją przygodę z rozgrywkami europejskimi przerywają błyskawicznie i w takim przypadku mogą skoncentrować się jedynie na rozgrywkach ligowych. W tym sezonie jednak szczególne podłoże do zadowolenia mają wielbiciele Lecha. Drużyna mistrza polskiej ligi zdołała się zakwalifikować do rozgrywek grupowych Ligi Konferencji Europy i od samego początku gwarantuje swoim sympatykom naprawdę sporo emocji. Mistrz ligi polskiej w trakcie ostatniej kolejki grupowych zmagań grał z Villarreal CF, a więc bardzo ciężkim oponentem. Zwycięstwo w tym spotkaniu znaczyło, iż zawodnicy poznańskiego Lecha będą pewni awansu do pucharowej fazy. Sporo futbolowych ekspertów wątpiło, iż mistrz PKO Ekstraklasy jest w stanie zwyciężyć z znacznie lepiej notowanym rywalem i należy to podkreślić.

Od pierwszych minut tego pojedynku Lech prezentował się dużo lepiej niż hiszpański przeciwnik. Świetnym przykładem tego był gol Kristoffera Velde, który został strzelony w 27 minucie tego meczu. Fani mistrza PKO Ekstraklasy oszaleli ze szczęścia i znacznie mocniej zaczęli wspierać swoich graczy. Rezultatem 1 do 0 dla mistrza polskiej ligi skończyła się pierwsza część tego pojedynku. Piłkarze gospodarzy podczas II połowie tego pojedynku musieli grać czujnie i jednocześnie szukać szansy na strzelenie następnej bramki. Parę minut po wznowieniu gry zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy strzelili kolejną bramkę. W 51. minucie trafienia na 2:0 ustrzelił Skóraś, który prezentował się w tym pojedynku świetnie. Gracz gospodarzy strzelił drugiego gola trzynaście minut przez końcem tego pojedynku, co doprowadziło sympatyków futbolu będących na trybunach przy ulicy Bułgarskiej do ekstazy. W końcowym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 3 do 0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy, co oznaczało zagwarantowany awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy. W grupowych rozgrywkach mistrz polskiej ligi zajął II miejsce. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy zmierzą się z Bodo/Glimt.